HABERLER

RSS İSG Haberler

 • DİSK: "Asgari ücret en az 13 bin 200 TL olmalı" Aralık 5, 2022
  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), asgari ücretin yüzde 140 zam ile net 13 bin 200 TL olması gerektiğini söyledi.
 • CHP’li Akkuş İlgezdi: “Sağlıkçıları ayırmaktan vazgeçin” Aralık 5, 2022
  CHP Sağlıktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, Cumhurbaşkanı tarafından müjde verilerek açıklanan ‘sözleşmelilere kadro’ vaadinin ayrımcılığın gölgesinde kaldığını ifade etti.
 • İSG sınav kampı başladı Aralık 5, 2022
  Kariyer Enstitüsü işbirliğiyle İSG Haber Youtube kanalı üzerinden düzenlenen sınav kampı, 10 Aralık'a kadar ücretsiz olarak devam edecek.
 • Çalışanlar dikkat! Grip ve Covid vakaları arttı Aralık 5, 2022
  Son zamanlarda grip ve Covid-19 vakalarının yaygınlaştığını belirten Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Murat Cem Miman, toplu alanlarda maske kullanımının önemine dikkat çekti.
 • Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: "3600 ek gösterge başta olmak üzere birçok kazanım elde ettik" Aralık 4, 2022
  Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) 17. Türkiye Buluşması’na katılan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge başta olmak üzere birçok kazanım elde ettiklerini belirterek, “Toplu sözleşme hakkını alan, eksiklerine rağmen Öğretmenlik Meslek Kanunu için adım atılmasını sağlayan, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte 600 bini bulan çerçeveyi genişleten, 3600 ek göstergenin mimarı ve 5 milyon […]
 • Başkan Polat: “Asgari ücrette dört kişilik aile esas alınmalı” Aralık 4, 2022
  Hak-İş Konfederasyonu Manisa İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Manisa 1 Nolu Şube Başkanı Okan Polat, “Türkiye’nin gerçeklerini yansıtan, dört kişilik bir ailenin en azından yoksulluk sınırının altında olmayacak şekilde bir asgari ücretin belirlenmesi HAK-İŞ Konfederasyonumuzun ebetteki hedefidir” dedi.
 • Endüstriyel yemek sektöründe EYT tedirginliği Aralık 4, 2022
  Milyonlarca çalışanın hasretle beklediği EYT düzenlemesinde sona yaklaşılırken, BUYSAD Başkanı Coşkun Dönmez, işgücü kaybını ve ortaya çıkacak tazminat yükünü de göz önüne almak gerektiğini söyledi.
 • Başkan Arslan: “Engelli bireyleri Hak-İş’te örgütlenmeye davet ediyoruz” Aralık 3, 2022
  HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli ve engelli yakını üyelerimizin ve tüm engellilerimizin bu özel günlerini kutlar, kendilerini hayatın her alanında ortaya koydukları emeklerinden ötürü tebrik ederiz. Engelli bireyleri HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızda örgütlenmeye davet ediyoruz” dedi.
 • Kıdem tazminatının taksitler halinde ödenmesi mümkün müdür? Aralık 3, 2022
  İSG Haber Yazarı Lütfi İnciroğlu, "Kıdem tazminatının taksitler halinde ödenmesi mümkün müdür?" sorusunu yanıtladı.
 • Sağlık personeli sayısı son 20 yılda 292 bin 919 arttı Aralık 3, 2022
  Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye’de sağlık personeli sayısı son 20 yılda 292 bin 919 arttı. Sağlık kuruluşlarında hekim, hemşire ve ebe sayısında 2002 yılından bu yana önemli bir artış yaşandı.
 • Çalışanlar emek sömürüsüne boyun eğmedi Aralık 3, 2022
  Kayseri’nin Tomarza ilçesinde faaliyet gösteren tekstil fabrikasında çalışan işçiler maaşlarının ödenmemesi ve haklarında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla fabrika hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Belediye personeline iş güvenliği semineri verildi Aralık 2, 2022
  Soma Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde, iş sağlığı ve güvenliğini temin etmek amacıyla bilgilendirme ve eğitim toplantısı gerçekleştirildi.
 • Kamu işçileri "Zorunlu Emeklilik" uygulamasıyla karşı karşıya Aralık 2, 2022
  Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Türkiye'nin dört bir yanında zorunlu emeklilik uygulamasına ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.
 • İşçi-işveren uyuşmazlıklarına son noktayı yargı koydu Aralık 2, 2022
  İşçi işveren uyuşmazlıklarında, işçinin beddua veya kötü temenni çerçevesindeki söylemlerine işverenler tarafından iş akdinin feshi olarak işlem yapılması tartışmalarına son noktayı yargı koydu. Bölge Adliye Mahkemesi Hukuk Dairesi, işveren temsilcisine beddua ettiği için tazminatsız kovulan işçiye müjde niteliğinde bir karar verdi.
 • Türk-İş Başkanı Atalay: “Asgari ücret maalesef geçim ücreti oldu bu ülkede” Aralık 2, 2022
  Asgari Ücret Tespit Komisyonunun çalışma takviminin belirlendiği toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, “Asgari ücret maalesef geçim ücreti oldu bu ülkede” dedi.
 • İSG eğitimlerinde büyük dönüşümün ilk adımı atıldı Aralık 1, 2022
  2012 yılından bugüne ilk kez bir araya gelen İSG eğiticileri, Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumları ve Profesyonelleri Derneğine (TİGEP) bu birlikteliğe vesile oldukları için teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • "İSG'de temel puan esası getirilmeli" Aralık 1, 2022
  Başkent Üniversitesi Afet, Eğitim, Müdahale Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Cihandar Hasanhanoğlu, İSG bölümlerine temel puan esası getirilmesi gerektiğini söyledi.
 • EYT'de yeni gelişme açıklaması Aralık 1, 2022
  TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, Meclis'e bu ay gelmesi beklenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı.
 • Aralık 2022 İSG Sınavı giriş belgeleri erişime açıldı Aralık 1, 2022
  11 Aralık 2022 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2022 İSG/2 sınavı giriş belgeleri 1 Aralık 2022 tarihi itibariyle erişime açıldı.
 • İstihdam riskleri insanı merkezine alan yaklaşımlarla yönetilebilir Aralık 1, 2022
  Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) “Riskin Ötesi: Bilim, Sektör ve Toplumda Adalet” temasıyla bu yıl 31’inci kez düzenlediği Kalite Kongresi’nde konuşan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, istihdamın geleceğini ve hızlı dönüşümler ve belirsizlikler çağında risklerin nasıl yönetilebileceğini anlattı.