İSG Katip Giriş Adresi Değişti
Makaleler

İSG Katip Giriş Adresi Değişti

İSG Katip Giriş Adresi Değişti

İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve izleme Programı İSG-KATİP, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin elektronik ortamda takip edilmesini sağlayan online bir yazılımdır. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tarafların birbirlerini yasal olarak da takip edebileceği bu sistem henüz geliştirilme aşaması devam etmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri dahilinde yer alan taraflara açık olan platforma, kurum ve kuruluşların yanı sıra Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri kurum olarak, işyeri Hekimi, iş Güvenliği Uzmanı ya da İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI adayları, sistemde kendilerine yer bulur ve işyeri atamaları, staj atamaları ve sınava dahil olma süreçleri bu platform üzerinden takip edilir.

Bununla birlikte firmalar iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alımlarını kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile takip edilebilmektedirler.

Sayılarla İş Sağlığı ve Güvenliği Sektörü

İSG Katip sistemi, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından koordine edilmektedir. Geçtiğimiz süreçte İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’nün bağlı bulunduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının adının değiştirilmesi ile yeni adıyla  AİLE, ÇALIŞIMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ‘na bağlanmıştı. Bu süreci takiben İSG KATİP sistemine kısa bir süre erişim sağlanamadı. Bu aksaklığın sebebi eski adıyla ÇSGB’nin internet sitesinin artık ailevecalisma.gov.tr olarak değiştirilmesi olduğunu söyleyebiliriz.

İSG Katip Platformuna artık isgkatip.ailevecalisma.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İSG-KATİP Sistemini kullanabilmeniz için, e-Devlet Kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, Mobil imza, Elektronik imza, T.C. Kimlik Kartı seçeneklerinden herhangi birisiyle giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme girişler sadece e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Giriş için üstteki İSG-KATİP Giriş butonuna tıklayınız.

İSG Hizmeti Alan işyerleri için sadece SGK E-Bildirge Kullanıcıları sisteme giriş yapabilir.

Tüm Sorgulama ve Başvurular için de sisteme e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmadan önce lütfen İSG-KATİP Giriş Kılavuzunu okuyunuz.