Anka Endüstriyel Dağcılık
Makaleler

Anka Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri Kuruldu

Anka Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri Kuruldu!

Armada OSGB ailesine Armada Çevre’den sonra ANKA Endüstriyel Dağcılık Hizmetlerini de ekleyerek hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

 1. Çünkü biz uygun fiyatlar sunuyoruz
 2. Çünkü ürünlerimiz vaatlerini yerine getiriyor.
 3. Çünkü biz firmalara özel çözümler sunarız.
 4. Çünkü biz özenli bir çalışma ve tam bir güvenlik sağlıyoruz.
 5. Çünkü her çalışmamızda “müşterileri merkezli” bir yaklaşım belirliyoruz.
 6. Markamız güvenilir. Marka gücü her zaman ürünlerimizin arkasında.
 7. Genç ve dinamik kadromuz, tam önleme ve tam koruma konularında yüksek bilgi birikimine sahip AR-GE ekibimiz var,
 8. Uluslararası literatüre kaynak gösterilecek nitelik ve değerde arşiv niteliği taşıyacak çalışmalarımızla sizlerin yanında olmak istiyoruz.

ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK HİZMETLERİ

Firmamız tüm iple erişim operasyonlarını IRATA (Endüstriyel İple Erişim Meslek Birliği), BS (İngiliz Standartları), EN (Avrupa Normları) ve ilgili Türk Standart ve yönetmeliklerine bağlı kalarak gerçekleştirmektedir.

Plaza Cam Temizliği

Vinçle erişimin mümkün olmadığı yüzeylerde konusunda uzman, profesyonel dağcı ekibimizle plaza cam temizliği hizmeti sunmaktayız. Çalışmaya başlamadan proaktif bir risk analizi hazırlayarak olası tehlikeli, çalışma alanından, atmosfer koşullarından dolayı oluşabilecek olumsuz durumları öngörerek güvenli bir şekilde çalışmamızı tamamlıyoruz.

Çatı Ankraj Çalışması

Çatılarda yapılan çalışmaların güvenli bir şekilde yapılabilmesi için uygun ankraj noktaları ve yaşam hatları oluşturulması gerekmektedir. Kalıcı veya geçici olarak oluşturduğumuz sistemlerle çatılarda yapılan çalışmaların barındırdığı riskleri minimalize ediyoruz.

Asansör Boşluğu Sıva, Aydınlatma İşleri

Asansör boşluğu gibi erişimin zor olduğu alanlarda yapılması gereken sıva, aydınlatma, boyama çalışmalarını güvenle yapıyoruz. Bu alanlarda yapılan çalışmalar için iskele kurulması, yüksek risk alarak çalışma yapılması tercih edilmeyen çalışma yöntemlerindendir.

Led Uygulama İşleri

Led şerit, projektör vb. uygulamalarını, bakımını, değiştirilmesini uzman ekibimiz güvenle gerçekleştirmektedir.

Rüzgar Trübünü Temizlik Ve Bakım İşleri

Ülkemizde  önemli enerji kaynaklarından birisi olarak kullanılan rüzgar trübünleri, periyodik bakım ve kontrolleri düzenli yapıldığı takdirde kullanım ömürleri artmaktadır. IRATA belgeli dağcı ekibimiz tarafından yapılan çalışmaların hepsi sizlerin yatırımlarını korumak, kullanım süresini arttırmak ve max. Performansı almanızı sağlamak için planlanmıştır.

 Yol, Köprü, Viyadük Aydınlatma, Boya, Montaj ve Tamirat İşleri

Yatay veya düşey taşıyıcılarla ulaşmanın zor veya imkansız olduğu alanlarda yapılan boya, aydınlatma, montaj ve tamirat işleri uzman ekibimizle güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Reklam Panoları, Megaboard Bakım ve Temizlik İşleri

Reklam panolarının asılması, reklam görsellerinin değiştirilmesi, bakımlarının ve kontrollerinin yapılması konusunda profesyonel çözümler sunuyoruz.

Yüksekte Çalışma Eğitimleri

Yaşanan ölümlü iş kazalarının büyük bir bölümü yüksekte düşme, yüksekten cisim düşmesi gibi yüksekte çalışmalarda yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır. Bu eğitim sonucunda davranış değişikliği oluşturarak yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesi hedef olarak belirlenmiştir.

 EĞİTİMİN AMACI:

 • Katılımcıları, yüksekte güvenli çalışma konusunda bilgilendirmek,
 • Çalışma ekipmanlarının tanınması, doğru kullanımı, bakımı ve muhafazasının sağlanması konusunda bilgi, beceri ve kabiliyetlerin arttırılmasıdır.

EĞİTİM SÜRESi:

 • Yüksekte Güvenli Çalışma Temel Eğitimi  :1 gün ( 8 saat )


Avm Dekor AsIm İşleri, Temizlik Ve Bakımları

AVM lerde belli dönemlerde çatılardan asılan reklam veya görsel amaçlı ürünlerin asılması sırasında yüksekte yapılan çalışma olması sebebiyle büyük riskler oluşmaktadır. IRATA belgeli ekibimizle maruz kalabileceğiniz riskleri ortadan kaldırarak sizlere güvenli çözümler sunuyoruz.

Tünel, Viyadük, Demir Yolu, Yamaç Taş Temizlikleri

Yol, tünel, viyadük gibi yapılarda çalışırken sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi kopan kayaların, taşların çalışanlar, iş makineleri, tünel ağzı gibi yapılara gelerek sonucu çok ağır zararlar vermesidir. Risk kontrol tedbiri olarak bu yapıların şev açısına göre gerekli yerlerde dağcı ekipler tarafından temizlenmesi, malzeme erozyonuna karşın örtü açı uygulanması gereklidir. Belirtilen bu tehlikelerden kaynaklanabilecek risklere karşı sizlere çözüm ortağı oluyor, gerekli durumlarda topoğrafyanın yapısına göre düzenli kontrollerimizi yapıyoruz.

Bina Boyama/İzalasyon İşleri

İskele kurulumunun zor olduğu alanlarda veya ara katlarda yapılacak boya, izalasyon, tamirat ve tadilat işleri dağcı ekibimizin  uzmanlık alanları arasındadır.